Začínající kryptoměny nemůžou konkurovat nové „minci“, kterou vytvářejí banky


Deset největších světových bank se stalo součástí projektu, zaměřenému na vytvoření nové digitální měny pro finanční trhy; nová mince by mohla vytlačit konkurenční kryptoměny z trhu, uvedl finanční poradce Luigi Wewege.

Největší světové banky se připojily k projektu, zaměřenému na vytvoření nové digitální měny, která bude použita k vyrovnání transakcí přes blockchain - technologii, která slouží jako digitální účetní kniha pro bitcoin.

Bankovní a finanční společnosti - Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG a State Street - se také připojily k tomuto projektu, který zahájil švýcarský bankovní gigant UBS.

Připojily se k dalším čtyřem bankám (Deutsche Bank, Banco Santander, BNY Mellon a NEX), které se již rozhodly pro používání těchto mincí. Lze očekávat, že mince zefektivní finanční trhy, neboť urychlí systémy pro vyrovnání transakcí.

Spíše než o kryptoměny, které jsou v současné době na trhu, jako je bitcoin a ethereum, banky mají zájem o jednání s regulátory a centrálními bankami v rámci vytvoření digitální měny, kterou by bylo možné přímo převést na hotovost v centrálních bankách, což by ušetřilo čas, náklady a kapitál.

„Tyto mince by pak bylo možné převést na různé měny, a mohly by být ukládány za pomoci blockchainové nebo ledgerové technologie. To potom umožní jejich rychlou výměnu a banky budou schopné obchodovat s cennými papíry mnohem rychleji.“

Banky hodlají použít tyto nové mince pro vzájemné vyplácení v různých měnách.

„Pokud například jedna banka dluží 110 milionů dolarů konkurenční bance, která má např. dluh ve výši 90 milionů eur vůči té první bance, mohli by jednoduše převést peníze téměř okamžitě za pomoci tohoto nového mincovního systému, který právě vyvinuli.“

Finanční poradce Luigi Wewege uvedl, že nová mince bude mít pravděpodobně velký vliv na trh s kryptoměnami - celkově to povede k „upevnění“ trhu, kdy méně užitečné digitální měny mohou být vytlačeny.

Nové začínající kryptoměny prostě nebudou schopny soutěžit s těmito mnohem většími hráči, kteří vstoupí na trh.

 

Článek byl publikován 6. 9. 2017 na webu sputniknews.com, přeložil: jerry

Zdroj: jerry

Komentáře

berry0
08.09.2017, 7:35

vcelku logické, přeci tak silné finanční instituce nebudou pozadu...

kronut
18.09.2017, 12:39

Spíše mají plné kaťata že by je decentralizované kryptoměny mohli částečně vytlačit a nahradit některé jejích finanční produkty na trhu --- Chtěji vytvořit podobnou kryptoměnu která ale bude pod jejich kontrolou. Je otázka jestli to je snaha modernizace nebo zase trojský kuň který chce ovladat trh?

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.