Bitcoin překonává rekordy, rozdělení na dvě kryptoměny mu neublížilo


Hodnota bitcoinu po měsíci turbulencí dnes vystoupila na nový rekord.


    Hodnota bitcoinu po měsíci turbulencí včera vystoupila na nový rekord. Cena Bitcoinu dosáhla 3470 dolaru (cca 76 500 korun), přičemž hranici 3000 dolarů poprvé překročila o tomto víkendu. Růst kurzu přichází po vytvoření klonu nazvaného bitcoin cash, jehož hodnota se naopak snižuje. Odpoledne se pohybovala hluboko pod svým rekordem 727,54 dolaru, kam vystoupila 2. srpna. Tržní hodnota všech bitcoinů v oběhu nyní překročila 55 miliard dolarů.

    Bitcoin se rozdělil na začátku tohoto měsíce. Odluku vede malá skupina převážně čínských těžařů, tedy programátorů provozujících bitcoinovou síť, kteří nejsou spokojeni s plánovaným zdokonalením technologie, jež má zvýšit kapacitu zpracování transakcí. Tito těžaři zahájili minulý týden takzvané rozvětvení, při kterém se na dvě verze rozdělil základní blockchain, tedy decentralizovaná databáze, která se používá u kryptoměn jako účetní kniha. Tím vznikla nová digitální měna bitcoin cash.

    Hodnota konkurenční digitální měny bitcoin cash od rekordu z minulého týdne podle údajů CoinMarketCap klesla o 62 procent. Nyní se pohybuje kolem 274 dolarů. Pokles hodnoty klonu mimo jiné zvyšuje zájem o původní bitcoin. Hodnota měny bitcoin cash v oběhu nyní dosahuje čtyř miliard dolarů. Budoucnost nové měny ale nyní vypadá o něco lépe, když přední burza a poskytovatel bitcoinové peněženky Coinbase uvedla, že novou měnu od příštího roku podpoří. Předtím takový závazek odmítala poskytnout.

    Hodnota původního bitcoinu, který zůstává nejstarší a nejcennější digitální měnou v oběhu, v červenci kvůli sporům mezi těžaři zažívala velké výkyvy a v polovině měsíce se propadla až na 1938,94 dolaru. Poté se však kurz stabilizoval a nyní opět roste, když podpora nové měny zůstává omezená.

    Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády nebo centrální banky.


Zdroj: ČTK, E15

Publikoval: IXOYE


Zdroj: IXOYE

Komentáře

Pet_cz
10.08.2017, 0:10

Klikačka kde přibývá virtuální měna i na pozadí Litecoin http://moonliteco.in/?ref=bbd98b3ef6e0 Dogecoin http://moondoge.co.in/?ref=b2b2e15e8e6a Bitcoin http://moonbit.co.in/?ref=6ab38f85931b

happyman
10.08.2017, 13:11

to Pet_cz: Buďte tak laskav a NESPAMUJTE !!!

foxxi1969
10.08.2017, 14:51

IXOYE - prosím dalo by se zveřejňovat také jak si stojí jiné větší kryptoměny třeba vůči BTC? Docela by mě zajímal vývoj Bitcoinu proti Ethereu, Litecoinu a Dogecoinu - tyto "měny" jsou různě založené a jsou mezi nimi obrovské rozdíly. Nejsem vlastník nějakého balíku, mám spíš šušníky, ale je zajímavé to sledovat a možná jednou zčásti nahradí fiat měny. Těžko by se oceňoval barter vysavač za krávu a krávu za čtyřkolák a pod. Co s krávou v paneláku než se najde prodejce čtyřkoláku, že jo?

IXOYE
11.08.2017, 20:29

foxxi1969 - určitě to zvážím.. Nevím sice, zdali budu dělat přímo analýzu, ale alespoň všeobecný přehled vývoje bych mohl nasadit.. říkáte BTC/ETH a LTC/BTC..?? Doge snad nemá ani význam sledovat.. ten si teď opět vyklesal a na pár let zas umře.. :D

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.