PROŘEKNUTÍ? MCCAIN ŘÍKÁ: „NÁRODNĚ BEZPEČNOSTNÍ TÝM DOPORUČIL VYZBROJOVAT ISIS“Arizonský senátor John McCain ve středu večer, když se objevil na Fox News, pronesl ohledně politiky federální vlády vůči teroristické skupině ISIS zajímavý komentář. Na značce 1:00 krátkého klipu s Gretou Van Susteran zmínil McCain schůzi, kterou uspořádal president s národně bezpečnostním týmem, na níž údajně všichni členové „doporučovali vyzbrojovat ISIS.“ „Hillary Clinton tuto schůzi v Bílém domě popsala už před více než dvěma lety…, všichni v národně bezpečnostním týmu doporučovali vyzbrojovat ISIS a president to sám od sebe zamítl,“ řekl McCain.

Tento komentář přišel po otázce Susteran týkající se vyzbrojování „Svobodné syrské armády“, takže to vypadá, jako by McCainovo prohlášení bylo prostě Freudovským prořeknutím, i přes určité zprávy, které tuto poznámku vytrhávají z kontextu. I když tomu tak může být, tak McCainovy mimoděk pronesené poznámky o ISIS zůstávají naprosto faktické.

I přes McCainovo nesprávné tvrzení, že president odmítl tuto skupinu vyzbrojovat, přímé zapojení této dvojice do vzestupu ISIS, o němž jednoduše ale mluvili jako o Al Kaiídě v Iráku, je nepopiratelné.

McCain v posledních několika letech s Obamovou administrativou na vyzbrojování radikálních džihádistů v celém regionu horečně spolupracoval v rámci přiznaného na desítky let rozvrženého plánu na svržení vlád v několika zemích včetně Iráku, Libyie a Sýrie.

Už v březnu 2011 byl McCain roztleskávačem plánů CIA na poskytnutí o podpoře pro „Libyjské rebely“, i když vůdce libyjských rebelů Abdel-Hakim al-Hasidi přiznával, že pracuje u Al Kaiídy. Jen o pár měsíců později ti samí „rebelové“ vyvěsili vlajku Al Kaiídy na střeše soudu v Benghází.


Jen před rokem cestoval McCain do Sýrie, aby se tu setkal s vůdčími členy brigády Asifat al-Shamal stejně jako Svobodné syrské armády, kdy i obě tyto skupiny už přiznaly, že „vyhlásili loajalitu k Al Kaiídě.“ Širokou kontroverzi spustilo, když bylo na tajné schůzce zjištěno, že několik z těchto mužů byli radikální džihádisté obvinění z nedávného únosu 11 libanonských poutníků.I přes neustále opakovaná tvrzení McCaina a Obamy, že podporují pouze „umírněné rebely,“ tak velitel Svobodné syrské armády Jamal Maarouf v roce 2014 přiznal, že jeho bojovníci běžně bojují po boku Al Kaiídy, a ta samá Al Kaiída teď na syrsko-irácké hranici „fúzuje“ s ISIS.

Podle jistého jordánského činitele byly také americké instruktory na tajné základně v sousedním Jordánsku vycvičeny tisíce džihádistů, než přešli do Iráku, aby se přidali k ISIS. Podobně i nedávná zpráva PBS News líčí džihádisty, kteří přiznávají, že je vycvičily síly Kataru a USA.

Odpor proti McCainově bezuzdné podpoře radikálně džihádistických teroristů vyvrcholil v roce 2013, kdy se na McCaina při shromáždění na radnici v Arizoně obořil americký mariňák, a obvinil tohoto senátora ze zrady.

Pouhé hodiny před prohlášením McCaina na Fox News konstatoval penzionovaný generálporučík Letectva Spojených států Thomas McInerney během podobného interview s touto sítí, že „ISIS jsme pomohli vybudovat my.“

„V některých případech jsme, jak věřím, podporovali špatné lidi a ne v té správné části Svobodné syrské armády, a to je pro lidi trochu matoucí, tak jsem vždy trval na tom, že podporujeme ty nesprávné typy,“ řekl McInerney.

Teď, když ISIS získává půdu pod nohama i nové bojovníky, tak jak McCain, tak president Obama zůstávají fixovaní na bombardování Sýrie údajně proto, aby zastavili ISIS, kterou pomohli vytvořit, místo ohlášené ISIS hrozby na hranici USA-

<div class="zdroj">   Zdroj<span class="obsahzdroje">: AC24.cz</span></div>