Pro děti peníze nemáme, ale pro uprchlíky ano? Zeman se rozjel„Pana prezidenta překvapilo, že Polsko s daleko větší rozlohou plánuje přijmout 2 tisíce migrantů a Česká republika 1500. Pan prezident sleduje také situaci týkající se Klokánků. Vyjadřuje lítost, že se doposud nepodařilo nalézt 30 milionů korun pro Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší," prohlásil na tiskové konferenci Ovčáček.
Podle Hradu je navíc poznat, že vypukla okurková sezóna. „Bakalovy Hospodářské noviny informovaly o tom, že si pan prezident na své koupání u rybníka na Vysočině pozval televizní štáby. Ve skutečnosti nechal prezident tyto televizní štáby 4 dny čekat na břehu rybníka s sám zatím navštívil své přátele právě na Vysočině," ujasňoval některé informace Ovčáček.
Stejně tak prý Hospodářské noviny psaly o tom, že Zeman na recepci na francouzské ambasádě vyzdvihoval Charlese de Gaullea nad Françoise Mitterranda. „Ve skutečnosti pan prezident vyzdvihl rovnocenně význam obou státníků. Z toho vyplývá, že Hospodářským novinám nelze věřit, stejně ta jako nelze věřit Zdeňku Bakalovi," dodal mluvčí Hradu.
Zeman už dříve prohlásil, že Bakala je stejný jako Viktor Kožený a že jsou oba zbytečnými kameny na stoupající cestě k prosperitě českého podnikání a ekonomiky. Zdroj: moneymag.cz