Plán Clean Break.


Nabeel Naim , bývalý vrchní velitel al-Kajdy , hovoří v arabské televizi Beirut-based pan-Arab TV station o Al Kájidě, o ISIL, o roli USA a Izraele, ale také o roli Saudské Arábie, SAE, Kataru a o spoustě dalších věcí. Hovoří o plánu Clean break, který náš odborník na Sýrii Daniel Solis popsal takto:
„Existuje dlouhodobý plán USA, jak posílit vládu Spojených států a Izraele nad oblastí Blízkého východu. Důvod je zřejmý: Jsou zde obrovská naleziště ropy a zemního plynu. Je v zájmu určitých kruhů, které lze nazývat sionistické, již od dvacátých let dvacátého století vybudovat Velký Izrael, který by se měl rozkládal od Nilu až po Eufrat. Čili by kromě dnešního Izraele zabíral část dnešního Egypta, Jordánsko, Libanon, Sýrii, část Saúdské Arábie a asi polovinu Iráku. Když byl poprvé zvolen premiérem Izraele Benjamin Netanjahu v roce 1996,  vznikl dokument s názvem A Clean Break (Nová strategie pro zajištění Říše), který hovoří o tom, jaký způsobem je nutné zabezpečit rozvoj tohoto Velkého Izraele“. Za dokumentem A Clean Break stojí neokonzervativec Richard Perle z administrativy George Bushe ml., který se rovněž podílel na Projektu pro nové americké století, který má zajistit vůdčí úlohu USA ve světě.
Za pozornost stojí, jak se v květnu 2013 sešel americký senátor John McCain s příštími vůdci ISIL na „secret meeting“ McCain-ISIS
Úvodní video tv rozhovoru s Nabeelem Naimem, tentokrát se slovenskými titulky, najdete zde: Zdroj: AC24.cz