Osobní ochrana


Ochranu osob a majetku zajišťuje, tedy lépe řečeno má zajišťovat policie ČR, ale ta nemůže být všude a většinou bohužel přijíždí pozdě a její činnost pak tedy spíše spočívá v sepsání protokolu, evidenci odcizeného majetku, nebo i forenzním přezkumu těla. V prvé řadě je tedy nutno brát ohled sám na sebe a svoji rodinu. On to totiž nikdo jiný za Vás neudělá. Myslet si cokoliv jiného, nebo spoléhat na stát, by byl jen důkaz nepoučení se z historie. Solidarita je tu pouze pro vyvolené. Na Vás se ale bohužel v dnešním „humánním„ světě, kdy má spravedlnost zavázané oči, každý leda z vysoka… 
Pokud se tedy jednou např. někteří jedinci z nepřizpůsobivé vlny migrantů (podobně jako v jiných státech) otevřeně obrátí proti nám, tak v tomto případě je dobré, aby měl člověk nějaký pravidelný fyzický trénink a přípravu na okamžik, kdy bude hrozit reálné nebezpečí Vám, Vaší rodině, nebo blízkým. V každém městě se nacházejí kurzy sebeobrany a bojových sportů. V žádném případě tím neprohloubíte, i kdyby Vás nikdy nikdo nenapadl. Když budete pravidelně trénovat, tak se Vám zlepší kondice, budete zdravější, budete se cítit lépe a zvýší se Vám sebevědomí. Hlavně pamatujte, že nejlepší bojovník nebojuje, dokud není jiného východiska. 
 Jestliže jste ovšem zarytým pacifistou, který by na sobě nechal i dříví štípat a nikdy by násilí neoplácel násilím, tak je dobré začít alespoň běhat a trénovat rychlostní sprinty. Na jednu stranu tím nepomůžete ostatním, ale na stranu druhou, kdo uteče, ten vyhraje.

Člověk, který sebe a své okolí fyzicky efektivně neochrání, by si měl obstarat obranné prostředky, jako jsou např. pepřový sprej, nebo taser. Nikomu tím neublížíte, ale někomu tím jednou možná zachráníte život. Třeba právě sobě.

Prevence je základ  Jelikož do naší země proudí a budou proudit davy Afrických nositelů exotických nemocí, tak velmi důrazně dbejte na očkování a vakcíny, o kterých se zavčas informujte u svých lékařů. Neradi bychom strašili poplašnými zprávami, ale pro naše prostředí téměř neznámé neduhy nejsou legrace a vážně není radno je podceňovat. Výčet nemocí v článku: Syrská chřipka Vždy připraven Pokud se podíváme na dění i v okolních evropských zemích, kde často zavládne anarchie, rabování a chaos na několik dní i týdnů, tak je nutné počítat s tím, že se to u nás také může jednou stát a z médií zazní doporučení, abychom do vyřešení situace neopouštěli své domovy a zatarasili se. V České Republice je něco takového prozatím nepravděpodobné, ale po schválení kvót na uprchlíky, krachu Řecka a současných problémů na Ukrajině, je možná lepší přiznat si, že dnes už je možné všechno a řídit se výše v názvu zmíněným heslem pionýrů.Při krizi, jako je např. pád trhů, devalvuje (spadne) měna, čímž se tak v důsledku zpomalení obchodního koloběhu sníží nabídka potravin. Obchodníci nebudou moci dodávat nakoupené zboží pod cenou. Základní potraviny v tu chvíli okamžitě navýší, jelikož po nich rapidně vzroste i poptávka od zásob chtivého davu. Takto se může snadno stát, že vzrostou během pár dní ceny na mnohonásobek původních. K tomuto mohou značně přispět i následné sankce jako např. při Jugoslávské krizi od OSN.Ve chvílích, jako je tato, je nutné být dobře zásobený trvanlivými potravinami, léky a kvalitní vodou. Je důležité brát na zřetel, že může nastat situace, kdy z bezpečnostních nebo jiných důvodů, nebudeme moci opustit domovy možná i celé měsíce. Není hned zapotřebí si zaskládávat sklep konzervami a balíky s vodou. Spíše mít k dispozici filtrační zařízené na vodu pro odstranění mechanických nečistot a jídlo např. ve formě snadno uskladnitelného rozpustného prášku, jehož jedna pixla Vám bude stačit i na několik měsíců a obsah se nikdy nezkazí. Dnes je známý např. Soylent nebo Mana.Více na: Alternativní potraviny (připravujeme) Když probíhá pádivá inflace, tak nastává nedostatek téměř všech druhů zboží. Peníze ztrácí funkci oběživa a začíná fungovat směnný obchod. O tom, jak se preventivně připravit a ještě na této situaci vydělat, pokračovat dále na: Ochrana majetku