NAROVINU. Kdo tedy vlastně jsme a proč to děláme? 23000 emailů v petici za 5 dní...


Takže postupně:1.Měl jsem ale chvíli čas, tak jsem si ověřil pár údajů a vypadá to, že registrační údaje domény www.krize15.cz jsou smyšlené (adresu online na mapě nenajdete a telefon se objevuje v inzerátech s jiným jménem).Měl jsem ale chvíli čas, tak jsem si ověřil pár údajů a vypadá to, že registrační údaje domény www.krize15.cz jsou smyšlené (adresu online na mapě nenajdete a telefon se objevuje v inzerátech s jiným jménem). - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpufMěl jsem ale chvíli čas, tak jsem si ověřil pár údajů a vypadá to, že registrační údaje domény www.krize15.cz jsou smyšlené (adresu online na mapě nenajdete a telefon se objevuje v inzerátech s jiným jménem).Toto je původní koncepce naše webu. Vzhledem k tomu, že si nás klučino nenašel ty, tak nás v tom případě nenajde ani některý z "umírněných" muslimů, kterých tady bude pravděpodobně jen přibývat. (Btw. ten třetí nadpis v headu stránky nahoře tam není pro nic zanic) 
-Omlouváme se za toho klučinu, ale skutečně nám to přišlo jako velmi infantilní připomínka, když už v úvodu dostatečně silně naznačujeme kdo jsme a z jakých důvodů se budeme snažit zůstávat v anonymitě a chránit tím i naše rodiny.
2.
Navíc je v emailu dole zmíněna služba eRmail, která platí uživatelům za klikání odkazu v emailu. V tomto případě se tedy jedná o email, který je v podstatě hoax i když v něm není požadavek o přeposlání co nejvíce uživatelům i když to pravděpodobně není třeba, jelikož se tváří jako petice. K tomu je na konci emailu zmíněno, že kliknutím na libovolný odkaz potvrdíte přečtení emailu (toto si ale většina příjemců vůbec nepřečte).Ano. Skutečně jsme pro rozšíření naší petice použili kampaň služby eRmail, která platí uživatelům za klikání na odkaz v emailu. Pokud si ale někdo myslí, že už přes 23 000 lidí zadalo svůj email pro vyjádření podpory, protože jsou to idioti, kteří neumí číst, tak o tom bychom s úspěchem pochybovali. Většina lidí, kteří jsou zde registrováni, tak velmi dobře vědí, že stačí na cokoli kliknout a v žádném případě nemusí nikam zadávat svůj kontaktní email. Ti, kteří nás sdílejí na Facebooku za to asi taky dostali zaplaceno, ne?
Tváří jako petice? Nic proti pisateli, ale pokud máte něco lepšího, tak sem s tím a když to bude mít hlavu a patu, tak Vám to velmi rádi zveřejníme. Narovinu. Jestli na to ovšem nespustíme kampaň ( např. eRmail), tak Vám po tom asi ani pes neštěkne.

3.
Důvod je pravděpodobně v tom, že služba eRmail vydělává dost pochybným způsobem, ale hlavně ten kdo na této službě registroval účet spojený s tímto emailem potřebuje hromadné šíření (podle hlavičky emailu, což znamená + 2,- Kč za jedno potvrzení přečtení). Webové stránky www.krize15.cz jsou opravdu velmi zvláštní, jak formou a zpracováním, tak i obsahem, ale hlavně samotné vyplnění petice vyžaduje pouze email. 

Ohledně pochybného eRmailu, tak to je asi Váš osobní boj s touto službou. Pokud jednou založíte nezávislé, nebo i závislé médium a nebudete chtít, aby byl jeho obsah hromadně šířen, tak... Nevíme, ale musíme to skutečně vysvětlovat, nebo pointu alespoň tušíte?

No, ale pro jistotu: Proč byste ho tedy vůbec zakládal?
interest

Ohledně toho, že zde není možnost vyplnění jména. Toto je jediná a skutečně dobrá otázka. Proč jenom email? Protože email se většině lidem zadá snáze, nežli veškeré iniciále, které budou nakonec potřeba. Vzhledem k tomu, že náš web byl spuštěn pár týdnů zpět, tak prozatím nepotřebujeme, aby nám lidé dávali tyto údaje a napíšeme jim o ně v okamžiku, kdy nasbíráme dostatečný počet kontaktních adres. V současnosti jsme také kontaktovali i oficiální organizace, se kterými se budeme chtít na předání a zastupování petice v konečné fázi dohodnout. Zkrátka jsme na začátku nečekali, že to vzbudí takový zájem.


4.Pravděpodobně se jedná o sběr emailových adres k dalšímu využití, vzhledem k tomu, že na stránkách to není jediný odkaz na zadání emailu. Osobně považuji řetězové zprávy a hoaxy za mnohem větší problém, než jen pouze obtěžující zprávy a zátěž pro servery. Vím, že zpráv využívajících současné situace jsou v tuto chvílí spousty, ale v tomto případě se podle mě jedná o velmi zvláštní kombinaci obsahu a jeho rozsahu. 
Pravděpodobně ne. Jedná se o sběr emailových adres. To se tak občas u petice dělá. Vzhledem k tomu, že jsme dříve vyzkoušeli velmi malou kampaň na článek Jsem uprchlík a kdo je víc a spousta lidí z něj přešla na petici, tak jsme to spustili přímo na ní.  Pokud najdete médium, na kterém není možné zadat email pro odběr, tak mu napište, že má pravděpodobně chybu ve formuláři.

Takže asi takto: Pokud máte v poště zprávu od eRmailu, tak jste tam pravděpodobně registrován a proto jste jí obdržel. Pokud nemáte rád obtěžující zprávy a hoaxy, tak se prostě odhlašte z odběru a máte po problémech. Jestliže u nich registrován nejste a dostal jste zprávu, tak se jedná o nějaký vnitřní problém eRmailu a nikoli náš.


5.
Ať už je původ emailu jakýkoliv, je to celkem znepokojující, jak lze využít současné situace k obohacení nehledě na případné následky. Obsah emailu je níže a je velice zajímavé jak jednoduše je zpracovaný. Většina příjemců totiž na odkaz pravděpodobně klikne.

Pro nás je znepokojující, že místo toho, abyste se pokusil s touto znepokojivou současnou situací, která nám v ČR hrozí, něco konstruktivního dělat, tak nadáváte na nás, kteří se právě o to touto cestou snaží! Kritizovat umí každý.
Jaké obohacení? Tato činnost je spíše ztrátová, ale pro prachy to neděláme. Si myslíte, že nám za psaní článků někdo platí? Živí nás normální práce a web jsme založili a jeho provoz financujeme ze svého.

Závěrem bychom chtěli říci, že jsme v žádném případě neočekávali, že z tak malé kampaně získáme takto enormní počet kontaktů a jestli je někdo překvapen z toho, že je to až tak vážný sociální problém, že lidé jdou v tak ohromném počtu za naší peticí, tak jsme to právě my.

Děkujeme Vám všem, kteří jste nám tímto projevili podporu a slibujeme, že v naší snaze upozornění na problém s jeho možnými řešeními neustaneme... 
Navíc je v emailu dole zmíněna služba eRmail, která platí uživatelům za klikání odkazu v emailu. V tomto případě se tedy jedná o email, který je v podstatě hoax i když v něm není požadavek o přeposlání co nejvíce uživatelům i když to pravděpodobně není třeba, jelikož se tváří jako petice. - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpufNavíc je v emailu dole zmíněna služba eRmail, která platí uživatelům za klikání odkazu v emailu. V tomto případě se tedy jedná o email, který je v podstatě hoax i když v něm není požadavek o přeposlání co nejvíce uživatelům i když to pravděpodobně není třeba, jelikož se tváří jako petice. - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpufNavíc je v emailu dole zmíněna služba eRmail, která platí uživatelům za klikání odkazu v emailu. V tomto případě se tedy jedná o email, který je v podstatě hoax i když v něm není požadavek o přeposlání co nejvíce uživatelům i když to pravděpodobně není třeba, jelikož se tváří jako petice. - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpufMěl jsem ale chvíli čas, tak jsem si ověřil pár údajů a vypadá to, že registrační údaje domény www.krize15.cz jsou smyšlené (adresu online na mapě nenajdete a telefon se objevuje v inzerátech s jiným jménem). - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpufMěl jsem ale chvíli čas, tak jsem si ověřil pár údajů a vypadá to, že registrační údaje domény www.krize15.cz jsou smyšlené (adresu online na mapě nenajdete a telefon se objevuje v inzerátech s jiným jménem). - See more at: http://blisty.cz/art/79547.html#sthash.dXL2m85l.dpuf