Jak začít s bitcoinem


Získejte svoji Bitcoin peněženku

Abyste mohli získat své první Bitcoiny, musíte vlastnit alespoň jednu bitcoin adresu. Nejjednodušší je používat Bitcoin peněženku (nyní se jmenuje Bitcoin Core).
Máte na výběr z těchto variant:
 • oficiální klient - peněženka Bitcoin Core - to je jednoduchý program, který si stahnete, instalujete do počítače a zároveň získáte svou první Bitcoin adresu pro příjem BTC mincí
 • lehký a spolehlivý klient - Multibit - má výhodu v tom, že není třeba stahovat celý blockchain, můžete ho používat okamžitě, vhodný i pro netechnické uživatele
 • alternativa v podobě Electrum - také nestahuje celý blockchain, k okamžitému použití, má ochranu proti ztrátě peněženky, otevřený a testovaný
 • mobilní peněženka Bitcoin Wallet - to je aplikace pro telefony s operačním systémem Android, budete tak mít své Bitcoin neustále u sebe
 • webová peněženka - služba, které běží na internetu a poskytuje stejné funkce jako peněženka v počítači nebo na mobilu. Přístup k máte z jakéhokoli místa, kde je pokrytí internetem.
  POZOR! Při výběru webové peněženky mějte na paměti, že v podstatě svěřujete své Bitcoiny třetímu subjektu. Musíte mít k takové službě absolutní důvěru, narušení bezpečnosti jejich stránky může znamenat ztrátu vašich mincí.
  Příklady:
  • Coinbase - přehledná webová peněženka pro Vaše Bitcoiny, vše zdarma
  • My Wallet - ověřená peněženka od Blockchain.info

Bitcoin Core: návod

Po stažení, nainstalování a spuštění klienta Bitcoin Core se začne stahovat tzv. blockchain, který obsahuje celou transakční historii. Ujistěte se, že máte dostatek místa na disku, v březnu 2013 měl blockchain velikost 6GB, v prosinci 2013 měl 12GB, nyní v červenci 2014 má cca 19GB.
Ve stavové liště uvidíte aktuální stav a kolik ještě bloků bude staženo. V závilosti na rychlosti vašeho připojení k internetu to může trvat hodinu, ale i celý den. Pokud nechcete čekat, použijte například peněženku Multibit.
Úvodní obrazovka vypadá poměrně jednodušše takto: (s tím rozdílem, že nová peněženka obsahuje 0 BTC a 0 uskutečněných transakcí)


Spolu s novou peněženkou dostanete také první adresu. Najdete ji v záložce Příjem mincí a v řádku "bez označení".
Kliknutím pravým tlačítkem myši v tomto řádku můžete "Zkopírovat adresu"


Vydělejte první Bitcoiny a testujte si svoji peněženku

Úplně nejjednodušším způsobem, jak svoji peněženku otestovat je vydělat pár drobných Bitcoinů.

FreeBitco.inKaždou hodinu si zde vytočíte až 0.17 BTC !! Zaručená výhra 0.00000170 BTC :)
Platba je odeslána každé pondělí, pokud je váš účet větší než 0.00005460 BTC.

BitvisitorZde jednodušše vložíte svou adresu, prohlédnete si pár stránek inzerentů a jakmile přesahnete 100 uBTC, bude Vám zaslána odměna v Bitcoinech. Jedna stránka inzerenta za 5min, odměna například 88 uBTC. Vždy je nutné opsat kód a postoupit na další stránku, aby byla ta předchozí započítána.
100uBTC není sice moc, ale Váš účet už nebude na nule a přijmete první platbu v Bitcoinech! :)   


Zdroj:http://bitcoinman.cz/index.php?c=jak-zacit-s-bitcoinem