Islamista mezi uprchlíky, ničení majetku... V Německu to vřeVe sportovní hale v bádensko-württemberském Wertheimu, která měla posloužit jako nouzové ubytování pro běžence, bylo připraveno 330 lůžek. Podle policie se ale v noci do budovy vloupali neznámí pachatelé a zapálili ji. Hala je nyní pro ubytování uprchlíků nepoužitelná, statici musí posoudit, zda ji dokonce nebude nutné strhnout.
V Braniborsku vyšetřuje policie případ muže ze Sýrie, který se údajně chlubil dalším lidem v ubytovně pro běžence, že byl členem IS a zapojil se i do bojových operací. Jeden z uprchlíků Syřanovo vyjádření tajně nahrál na mobilní telefon a záznam předal vyšetřovatelům.
Státní zastupitelství zatím neoznámilo, zda proti muži vznese obvinění z členství v teroristické organizaci, za které v Německu hrozí mnohaleté vězení.
Příchod uprchlíků do Německa pokračoval i o víkendu. Na hranicích s Rakouskem, odkud do Německa přichází většina běženců, policie v sobotu zaregistrovala 2700 imigrantů, o 700 víc než v pátek.
Zvláštní vlaky, kterými německé dráhy uprchlíky přes hranice vozí, se ale na rozdíl od předchozích dnů vyhýbají Mnichovu, aby nedocházelo ke konfliktům mezi návštěvníky tamního pivního festivalu Oktoberfest a běženci. Nejvíc přistěhovalců proto nyní přichází do Pasova. Zdroj: eurozprávy.cz