Chovanec: Příští rok má přijít do Česka více než 7 000 uprchlíků, letos jich tu bude kolem 4 000Se všemi těmi zprávami o oplocení hranic a chladnokrevném Islámském Státě by leckdo čekal, že se vln uprchlíků vlády zemí opravdu zaleknou a začnou brát situaci trochu vážněji. To se alespoň děje v Austrálii a i Rusku, kde Putin sklidil ovace za svůj postoj vůči imigrantům. Největší krize 21. století však nejspíše zasáhne Česko a to ještě více, než jsme všichni původně očekávali.

Očekává se, že po přijetí oficiálních 1500 uprchlíků (má jich být až 4 000) má stát přijmout druhou vlnu, která už bude značně vyšší. Občané se o tom dozvěděli poté, co Milan Chovanec, ministr vnitra ČR, zažádal o zvýšení rozpočtu svého rezortu.

Chovanec prozradil následující: „„Je to primárně přechod nelegálních migrantů, kterých očekáváme pro příští rok minimálně pět až sedm tisíc, pro letošní rok to má být čtyři tisíce záchytů na českém území. O tyto lidi se musíme postarat ve smyslu, že je musíme ubytovat a oddělit od společnosti.“ Zdroj: zavlast.cz