Bezpečnost Evropy? Kde, kdy?


Výzkum agentury STEM ukazuje, že o bezpečnost Evropy v nejbližších 20 letech se bojí 93 procent Čechů.
 STEM ukazuje, že o bezpečnost Evropy v nejbližších 20 letech se bojí 93 procent Čechů.
Výsledek se výrazně liší od roku 2007, kdy se o bezpečnost Evropy obávalo 62 procent lidí.„Naprosto jednoznačná většina českých občanů se obává, že bezpečnost Evropy by mohla být v budoucnu ohrožena. Tříčtvrtinová většina hodnotí negativně zajištění obrany a bezpečnosti ze strany členských zemí Evropské unie,“ uvádí STEM.Zajištění obrany zemí EU kritizují nejvíce sympatizanti KSČM a KDU-ČSL, za nedostatečné ho považuje 81 procent lidí. Zajištění obrany zemí EU kritizují nejvíce sympatizanti KSČM a KDU-ČSL. Zajištění obrany zemí EU kritizují nejvíce sympatizanti KSČM a KDU-ČSL.Stoupenci ODS a TOP 09 se zase více obávají nebezpečí, které do Evropy může přijít z východní strany. Obává se toho 79 procent příznivců ODS a 75 procent sympatizantů TOP 09. Stoupenci ODS a TOP 09 se zase více obávají nebezpečí, které do Evropy může přijít z východní strany. Stoupenci ODS a TOP 09 se zase více obávají nebezpečí, které do Evropy může přijít z východní strany.
Mezi Čechy mírně převažuje názor, že země západní Evropy nejsou schopny se bránit bez pomoci USA. Myslí si to 53 procent lidí.Výzkum STEM se konal od 2. do 11. listopadu, tedy ještě před teroristickými útoky v Paříži. Na otázky odpovědělo 1109 lidí.
DOVĚTEK KRIZE15.CZ:
Toto je zpráva z novinky.cz, která se očividně snaží občanskou společnost znovu rozdělit na levici a pravici. Pomoc z Ruska nebo Ameriky? Kdy už si hrdý Čech konečně uvědomí, že nejsme národem, který se bez cizí pomoci neobejde? 
Jsme silní a pokud si někdo myslí, že ne, tak pouze přispívá k síle tomuto vnucenému a veskrze slabošskému mýtu...