Nečistá hra, nebo ještě cosi víc?


Spojení sil českého výrobce bitcoinových automatů a jedné, nechvalně známé, české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny prudce roste. Snaží se tak zlikvidovat konkurenci?

  Spojení sil českého výrobce bitcoinových automatů a jedné, nechvalně známé, české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny prudce roste.

   Položil jsem si prostou otázku, jaké a v čí zájem, jak říká Marcus Tullius Cicero, Cui bono – v čí prospěch, bylo takové kapitálové spojení vytvořeno. Získal jsem z důvěryhodného zdroje zajímavou informaci, že "kartel" (General Bytes - SimpleCoim) blokuje Bitcoinmat v Pardubicích kvůli tomu, že u něj má reklamu Arbolet a jeho spřátelená btc směnárna.cz stojí v cestě k ještě větším ziskům kartelu.

Je to jen nečistá hra nebo cosi víc? Snaží se tak zlikvidovat konkurenci?

Kdo jsou

General Bytes, s.r.o.

   Kapitálově vstoupila do společnosti Simple Coin. Spojení sil českého světově významného výrobce bitcoinových automatů a české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny je na prudkém vzestupu.

  „Hlavně chceme rozšířit nabídku hardwaru i o směnárenské služby online,“ popisuje záměry investora z druhé strany jednatel společnosti SimpleCoin Pavel Niedoba. „General Bytes je nyní třetí největší výrobce bitcoinových bankomatů na světe. SimpleCoin zase největší bitcoin směnárna na českém trhu,“ uvádí Niedoba.

   Působí také v Polsku a na Slovensku a připravuje další expanze. General Bytes je vysloveně nadnárodní společností. Spojení jen potvrzuje trend narůstající popularity virtuální měny bitcoin v Česku.

Simple Coin, s.r.o.

   Prodej a nákup digitální měny (dále jen „transakce“) jsou realizovány vyplněním objednávkového formuláře zákazníkem a vystavením potvrzení objednávky obsahujícím platební instrukce pro úhradu kupní ceny digitální měny (složením digitální měny na účet elektronické peněženky) v rámci České republiky s omezenou časovou platností. Obchodníkem je zasláno na emailovou adresu zákazníka.

Uvádí se mimo jiné v obchodních podmínkách

Paralelní Polis, spolek.

  Je třetím hráčem tohoto kartelového propojení. Část rozpočtu Paralelní Polis tvoří příjmy z darů. Podmínkou pro donátorství je trestní bezúhonnost a odhodlání platit měsíční členský příspěvek v jednotné výši 15 000 Kč. Ostatní příjmy plynou z provozu dílčích projektů a aktivit Paralelní Polis. Příležitostně také pronajímá prostory budovy v době, kdy nejsou využity.

 

Otázkou je, proč toto propojení

   „Obchody stále rostou, zvedá se počet směn. Ve špičkových dnech provádíme až osmdesát směn za den. Za loňský rok jsme jsme měli obrat zhruba 40 milionů korun v Česku, Polsku i Slovensku. Meziroční nárůst je zhruba 300 procent,“ říká Pavel Niedoba.

Podívejme se do obchodního rejstříku:

SimpleCoin:Na Maninách 876/7, Holešovice, Praha 7

Jedním z jednatelů a současně společníků je PAVEL NIEDOBA

Vklad: 100 000,- Kč , splaceno: 100%, obchodní podíl: 50%

Společník, jednatel KAREL KYOVSKÝ

Vklad: 126 000 Kč, splaceno 100;0 %.

Společník General Bytes, s.r.o.

Vklad: 100 000,- Kč, splaceno: 100%, obchodní podíl: 50%

General Bytes: Na Maninách 876/7, Holešovice, Praha 7

Jednatel: KAREL KYOVSKÝ

Vklad: 126 000 Kč, splaceno 100;0 %.

Paralelní Polis:  

  Zatím jsem, kromě přednášek, v obchodních rejstřících našel jen to, že má sídlo také na Praze 7, ale v jiné části. Vlastnické propojení, nebo účast v lidí z kartelu v jeho statutárních orgánech a naopak, oficiálně neexistuje.

Co dodat

   V rozhovoru pro Roklen24 mimo jiné na otázku jak vnímáte konkurenci na domácím trhu, Pavel Niedoba, zakladatel bitcoinové směnárny SimpleCoin odpověděl.

   "Konkurenci sledujeme pouze okrajově, protože se hlavně snažíme zlepšovat naše služby, kde se soustředíme na spolehlivost, rychlost a jednoduchost. Již rok je partnerem SimpleCoin firma General Bytes... Vzhledem k nutnosti manipulovat s hotovostí jsme vždy schopni nabídnout lepší cenu než automaty ...nepovažujeme je za přímou konkurenci."

Tak tomu se dá, jak z úvodu plyne, jen těžko věřit.

   Ostatně, není bez zajímavosti, že pan Niedoba má v Paralerní Polis své přednášky a nepochybuji o tom, že kavárnu také finančně podporuje. Proč ne "kšeft je přece kšeft." Když to konkurence jako je Arbolet nechce pochopit, je třeba zakročit. Třeba i tím, že zablokuje bitcoinový automat, kde má někdo jiný reklamu, nebo se pokusí, ne právě čistým způsobem, odstranit z cesty konkurenční směnárnu.

   Dodejme, že banka, z pochopitelných důvodů bankovního tajemství, anonymního udavače spřátelené btc směnárny Arboletu, nezveřejní. Není však tajemstvím, že Niedoba už před časem na jedné přednášce veřejně prohlásil, že Arbolet udával na policii. Přímo proti Arboletu mu to tenkrát ovšem nevyšlo.

Jeden z uživatelů SimpleCoin napsal (cituji):

"I přes všechna varování před SimpleCoin a podvodníkem Niedobou, jsem se rozhodl vyzkoušet tuto směnárnu k nákupu BTC. Přesto, že šlo jen o částku 5 000 Kč požádali mě o spoustu lejster a peníze pozastavili, prý pokud jim všechno nepošlu. Byl to podvod, žádné bitcoiny mi nepřišly a pan Niedoba se pořád jenom vymlouvá. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě!! "

Zdroj: veřejně přístupná média

Autor: Altik

Zdroj: altik

Komentáře

galaktica
14.09.2017, 10:04

Je to dosť úbohé od p. Niedobu

galaktica
14.09.2017, 10:04

Je to dosť úbohé od p. Niedobu

nico7006
14.09.2017, 14:04

Ten parchant aby ho rakovina chytla za spodek. Niedoba prizancne jmeno asi znamena NEDLOUHO.

freedom
14.09.2017, 17:49

to není nic zvláštního, jsme přece v Česku a tihle pánové mají zřejmě vzor v politické sféře

milanin
14.09.2017, 18:46

Tak to je pěkná prasárna :(

Mick11
15.09.2017, 8:13

Já to říkal, že Simplecoin( nejdražší směnárna široko daleko) a Paralelní Polis je jedna pakáž. Ty jejich řečičky o bojkotu EET jsou k smíchu. Zavřít by je měli parchanty.

Evik47
15.09.2017, 11:02

Souhlasím s freedom, jsme v Česku a tak se není co divit, že každá rána konkurenci je dobrá byť pod pás. Simplecoin jsou pěkný hajzlíci. Nikdy je nepoužiju ke směně!!!

tacvud
15.09.2017, 16:29

Je to nehorázné, co si lidé dnes dělají za problémy, hážou si klacky pod nohy. Něco podobného mám i v rodině, hrůza.

tacvud
15.09.2017, 16:34

Ať žije Arbolet, fandím a i mně držíte při životě, díky.

Jenos
19.09.2017, 12:17

Nevidím v tom nic tragického. Chlapci rozšlapali pár báboviček, jenže pískoviště je obrovské a jich není tolik, aby jejich dětinské dupání mělo nějaký zvláštní vliv. Infantilní jednání spíš vypovídá o jejich vlastní zděšenosti a nejistotě nad svým vlastním podnikáním, čemuž bych se nijak nedivil. Zvlášť, je-li pravdivé vyjádření uživatele Simplecoinu v článku. S blbci se nediskutuje, blbci se ignorují.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.